Важливі фрази англійською під час подорожі за кордон

Вивчення корисних фраз англійською перед подорожжю Європою дозволяє легше спілкуватися в аеропортах, готелях, транспорті та під час екскурсій. Це не тільки робить подорож комфортнішою, але й допомагає уникнути непорозумінь.

В яких країнах Європи без англійської ніяк?

В Європі, хоча англійська мова не є офіційною мовою багатьох країн, значна частина населення в більшості країн знає цю мову на різних рівнях. Станом на 2019 рік, країни з найвищим відсотком знання англійської мови серед не рідної мови включають Швецію (71%), Нідерланди (70%), Норвегію (68%), Данію (67%), Люксембург (66%) і Фінляндію (66%). В цих країнах ви з великою ймовірністю знайдете когось, хто зможе спілкуватися англійською.

У Північній Європі, особливо в Скандинавських країнах, англійська широко поширена, з високим відсотком знання мови в Данії, Норвегії, Швеції та Фінляндії. Нідерланди виділяються, з 72% населення, яке володіє англійською. У Центральній Європі, наприклад, в Польщі та Австрії, близько 62% населення розмовляє англійською. У Південній Європі, хоча відсоток англомовних мешканців не так високий, як у Північній або Центральній Європі, все ж таки в цьому регіоні досить багато англомовних людей.

У Франції та Італії, хоча англійська мова не є домінуючою, велика увага приділяється білінгвальній освіті, і значна частина населення може спілкуватися англійською на різних рівнях. У Латвії та Україні також спостерігається зростаюча важливість англійської мови, особливо серед молодого покоління, завдяки зосередженості на освіті та взаємодії.

Таким чином, хоча в Європі є країни, де англійська не є офіційною мовою, вона широко використовується і є важливою у міжнародних зв'язках, туризмі та освіті. Наявність значної частини англомовного населення в багатьох європейських країнах робить англійську ключовою мовою для спілкування під час подорожей за кордон.

Важливі ситуації для використання англійської:

english-2724442_1280.jpg

Подорожувати – це завжди захоплюючий досвід, який відкриває нові горизонти та можливості. Але для того, щоб зробити вашу мандрівку ще більш приємною та безпечною, важливо бути підготовленим до спілкування в новому середовищі. Особливо коли мова йде про міжнародні подорожі, знання базових "фраз англійською для подорожі" стає не просто перевагою, а часом необхідністю. Ось декілька прикладів, коли знання англійської може виявитися особливо важливим:

1.  Комунікація в аеропорту або на вокзалі. Уявіть, що ви прибули в аеропорт у незнайомій країні, де місцева мова вам не знайома. Знання англійської дозволить вам запитати про інформацію стосовно вашого рейсу, дізнатися, де знаходиться ваш виїзний термінал, або як дістатися до багажного відділення. Або вам потрібно купити квиток на автобус в Україну, ви можете дізнатися адресу вокзалу та місцезнаходження агенції по продажу квитків.

2.  Замовлення їжі в ресторані. Перебуваючи у французькому кафе, вам вдається замовити страву, використовуючи базові англійські фрази для їжі та напоїв. Це допомагає уникнути непорозумінь та забезпечує приємний обід.

3.  Звернення за медичною допомогою. У разі невідкладної медичної ситуації або нещасного випадку під час перебування в Італії, ви використовуєте англійську для звернення до місцевих медичних працівників, щоб пояснити свої симптоми та отримати необхідну допомогу.

4.  Оренда автомобіля або житла. Під час подорожі Іспанією, ви вирішили орендувати автомобіль. Знання англійської дозволяє вам ефективно спілкуватися з агентом з оренди, розуміти умови оренди та уникнути можливих непорозумінь.

5.  Спілкування з місцевими жителями. Перебуваючи у Німеччині, ви випадково заблукали у місті. Використовуючи англійську, ви звертаєтеся до місцевих за допомогою, щоб знайти правильний шлях до вашого готелю.

У кожному з цих випадків, англійська мова відіграє ключову роль, дозволяючи подорожуючим ефективно вирішувати побутові питання, орієнтуватися у новому середовищі та отримувати допомогу в непередбачених обставинах. Знання англійської мови стає мостом, що з'єднує різні культури та допомагає подорожуючим відчувати себе більш впевнено в нових місцях

Поради щодо вивчення фраз перед від'їздом:

Вивчення фраз перед від'їздом в іншу країну є ключовим аспектом підготовки до подорожі. Ось кілька порад:

1.  Основні фрази: Спочатку зосередьтеся на найважливіших фразах, таких як вітання, подяки, прохання про допомогу та звернення у надзвичайних ситуаціях. Це допоможе вам відчувати себе більш комфортно в новому середовищі.

2.  Мовні додатки: Використовуйте мобільні додатки для вивчення мови, які дозволяють вчити фрази в ігровій формі. Це не тільки ефективно, але й весело.

3.  Мітки з перекладом: Наклейте мітки з перекладом на предмети у вашому домі, щоб звикнути до нових слів у їх повсякденному контексті.

4.  Мовні обміни: Спілкування з носіями мови допоможе вам вдосконалити вимову та навчитися використовувати фрази в природному контексті.

5.  Маленькі розмови: Практикуйтеся у складанні простих розмов, наприклад, про погоду або хобі, щоб ви могли підтримувати бесіду з місцевими жителями.

6.  Культурні аспекти: Вивчіть культурні особливості мови, такі як жести, що можуть супроводжувати слова, або форми ввічливості, які варіюються від країни до країни.

7.  Записуйте фрази: Записування фраз і їх повторення може значно поліпшити вашу здатність запам'ятовувати і використовувати їх.

8.  Контекстуальне навчання: Спробуйте вчити фрази, використовуючи їх у контексті, як–от у ресторані, на вокзалі або під час шопінгу.

Пам'ятайте, що головне – не прагнення до досконалості, а бажання спілкуватися та бути відкритим до нових культурних досвідів. Далі ми розкриємо основні фрази англійською, які будуть корисні під час подорожі в європейські країни.

Основні фрази для вітання:

Вивчення основних фраз для вітання є важливою частиною підготовки до мандрівок. Ось основні англійські фрази для вітання, які будуть корисні під час подорожей:

 • Hello!: Універсальне вітання, яке можна використовувати в будь–який час дня.

 • Hi!: Інформальне вітання, ідеально підходить для дружніх та неформальних ситуацій.

 • Good morning!: Використовується для вітання вранці, до обіду.

 • Good afternoon!: Підходить для вітання після обіду і до вечора.

 • Good evening!: Вживається при вітанні ввечері, після 18:00.

 • Nice to meet you!: Використовується при першій зустрічі з кимось, демонструє ввічливість.

 • How are you?: Запитання про самопочуття, часто вживається після вітання.

 • How's it going?: Інформальне запитання про самопочуття чи загальний стан речей.

 • What's up? / Sup?: Дуже неформальне вітання, яке часто використовується серед друзів.

 • Hey there!: Інформальне вітання, часто використовується в неформальних або дружніх ситуаціях.

Ці фрази можна використовувати в різних ситуаціях, від неформальних зустрічей з друзями до формальних ділових зустрічей. Важливо пам'ятати, що тон і міміка можуть суттєво змінити враження від вашого вітання.

Англійські фрази для спілкування в аеропорту та в транспорті

Важливі фрази англійською під час подорожі закордон

Англійські фрази для спілкування в аеропорту та в транспорті є надзвичайно важливими для зручності та ефективності вашої подорожі. Ось деякі корисні фрази:

У аеропорту:

 • Where can I check in for my flight?: Де я можу зареєструватися на мій рейс?

 • Can I have a window/aisle seat, please?: Чи можу я отримати місце біля вікна/проходу, будь ласка?

 • Is my flight on time?: Чи вилітає мій рейс за розкладом?

 • Where is the departure gate?: Де знаходиться виход на посадку?

 • Could you help me with my bags, please?: Чи можете ви допомогти мені з моїми валізами, будь ласка?

В транспорті (таксі, автобус, поїзд):

 • Can you take me to this address, please?: Чи можете ви відвезти мене за цією адресою, будь ласка?

 • How much does it cost to get to [destination]?: Скільки коштує дістатися до [пункту призначення]?

 • Does this bus/train go to [destination]?: Чи їде цей автобус/поїзд до [пункту призначення]?

 • What time does the train/bus leave?: О котрій годині відходить поїзд/автобус?

 • Where can I buy a ticket?: Де я можу купити квиток?

Ці фрази допоможуть вам впоратися з основними ситуаціями під час перебування в аеропорту та під час подорожей на громадському транспорті. Вони дозволять вам легко запитати про інформацію, купити квитки, знайти потрібне місце та багато іншого.

Як замовляти їжу та напої в закладах:

Важливі фрази англійською під час подорожі закордон

 • Could I see the menu, please?: Чи можу я побачити меню, будь ласка?

 • I’d like to order [dish], please.: Я б хотів замовити [страву], будь ласка.

 • Can I have a [drink], please?: Чи можу я отримати [напій], будь ласка?

 • What do you recommend?: Що ви можете порекомендувати?

 • Could I have the bill/check, please?: Чи можу я отримати рахунок, будь ласка?

 • Is service included?: Чи включено обслуговування в рахунок?

Як правильно запитати про шлях та дорогу:

 • Excuse me, how can I get to [place]?: Вибачте, як мені дістатися до [місця]?

 • Is this the right way to [place]?: Це правильний шлях до [місця]?

 • Can you show me on the map?: Чи можете ви показати мені на карті?

 • Where is the nearest [station/bus stop]?: Де знаходиться найближча [станція/зупинка автобуса]?

Як запитати про місцеві пам'ятки та цікавинки:

 • What are the must–see places here?: Які обов'язкові до відвідування місця тут?

 • Can you recommend any local attractions?: Чи можете ви порекомендувати якісь місцеві пам'ятки?

 • Where can I find the best [local food/souvenirs]?: Де я можу знайти найкращі [місцеві страви/сувеніри]?

 • Are there any interesting events happening around?: Чи відбуваються тут якісь цікаві події?

Загальні фрази англійською мовою для покупок:

 • How much is this?: Скільки це коштує?

 • Can I try this on, please?: Чи можу я приміряти це, будь ласка?

 • Do you accept credit cards?: Чи приймаєте ви кредитні картки?

 • Could you help me find [item]?: Чи можете ви допомогти мені знайти [предмет]?

 • Do you have this in a different size/color?: Чи є це в іншому розмірі/кольорі?

Фрази для випадкових та невідкладних ситуацій у Європі:

 • Help!: Допоможіть!

 • I need a doctor.: Мені потрібен лікар.

 • Can you call an ambulance?: Чи можете ви викликати швидку допомогу?

 • I’m lost.: Я заблукав(ла).

 • I’ve lost my bag/passport.: Я втратив(ла) свою сумку/паспорт.

 • Is there a police station nearby?: Чи є неподалік поліцейський відділок?

Ці фрази допоможуть вам впоратися з основними повсякденними ситуаціями під час подорожі, забезпечивши більш комфортне та ефективне перебування за кордоном.


Footer BG