Шукайте квитки на улюблені маршрути та замовляйте їх онлайн швидко та безпечно
01.08.2023
Що взяти з їжі у дорогу: основні рекомендації
Настав час відпусток, а це означає, що вже пора вибирати варіант транспорту для подорожі, збирати чемодан і шукати на просторах інтернету смачні перекусів в дорогу. Традиційний «радянський» набір (пакетована кава, хліб, варені яйця, ковбаса) давно залишився в минулому. І не варіант чекати кілька годин зупинки, щоб підкріпитися в дорожньому кафе їжею незрозумілої якості. Найкраще підготуватися заздалегідь та приготувати ароматну їжу з собою у поїздку.
Що взяти з їжі у дорогу: основні рекомендації
Насамперед, це вода. Можна придбати негазовану або газовану, головне, чисту та корисну. Додатково можна додати у пиття шматочки фруктів або трохи соку. Без води нікуди, особливо якщо це літній час. За кількістю вирішуйте самі, але не менше ніж 1 літр.
Нестача рідини в організмі загрожує зневодненням, яке супроводжується запамороченням, втомою, млявістю. Мінімум води можна брати тільки у тому випадку, якщо впевнені, що зможете заповнити її запаси у дорозі. Що стосується продуктового набору, то він має бути з тривалим терміном зберігання, безпечним, ситним та смачним.
Отже, що взяти з собою в поїздку з їжі, щоб бути ситим та енергійним?
Питну воду
Галети,злакові хлібці,сухарики,хліб
Домашні котлети та відварене м'ясо з гарніром
Тушене м'ясо до овочів чи бутерброди.
Відварені овочі: броколі, ріпа, картопля, морква.
Свіжі овочі: кабачки, морква, перець, огірки.
Фрукти: авокадо, мандарини, кавун, диню, груші, банани, яблука.
Копчену ковбасу.
Відварені яйця.
Сир твердих сортів: Голландська, Гауда, Пармезан. Паштет.
Сало (тільки в холодну пору року).
Зелень: петрушку, кріп, салат.
Овочі консервовані для салатів: кукурудза, квасоля, горошок.
Сухофрукти (фініки, чорнослив, родзинки, курагу), горіхи, мюслі.
Солодощі: джем, пряники, цукерки, печиво.
Протеїнові батончики.
Для зберігання перекусів використовуйте спеціальні контейнери невеликих розмірів, які забезпечать зручне прийняття їжі. Робіть компактні заготовки, які не вимагають використання приладів, якими незручно і навіть небезпечно користуватися під час руху машини.
Смачні рецепти в дорогу
Якщо виникло питання приготування «зручних» та поживних страв у поїздку, тоді рекомендуємо скористатися варіантами рецептів, які займають мінімум зусиль та фінансів. І зовсім не важливо, на якому транспорті плануєте їхати, такі перекуси зберігаються довго, не виділяють інтенсивного аромату, калорійні та смачні.
1. Спрінг-роли
Основними інгредієнтами є креветки, рисові листи та овочі. До речі, перший продукт можна за бажанням замінити на крабові палички. Розгорніть рисові листи, змочіть теплою водою, покрийте поверхню подрібненими продуктами, загорніть у рулет. Додатково можна додати соус чи горіховий соус чилі для пікантного смаку.
2. Макарони із сиром
Ідеальний варіант їжі в дорогу автобусом, машиною, поїздом. Етапи приготування відомі всім. Головні переваги такого перекусу: довго не псується (мінімум півдня, навіть при високій температурі), ситний, тому добре втамовує голод, може вживатися в холодному вигляді.
3. Рулети з лаваша
Тут можна «включити» фантазію і використовувати як начинку відварену курку, сир та інше.
4. Маффіни
Універсальна страва, яку можна приготувати солоною або солодкою. Їх зручно їсти в автобусі та будь-якому іншому транспорті. Як начинка підійде ковбаска, сир, смажена цибуля, ароматні трави, бекон та ін.
5. Бутерброди з м'ясом
Достатньо поживна їжа, особливо, якщо додати майонез або олію. Також можна укласти на хліб менш калорійні інгредієнти: овочі, ростбіф, індичку, куряче м'ясо. Під час подорожі чудово підійде пюре, локшина або каша швидкого приготування, оскільки є можливість набрати окріп, а також столик.
Що можна взяти із собою на перекус у дорогу?
Беріть легку їжу, оскільки вона не викликає проблем із травленням. Тим паче, якщо поїздка планується автобусом. Це можуть бути фрукти та овочі із щільною шкіркою: огірки, яблука, груші, банани. Також корисні перекуси представлені у вигляді горіхів і сухофруктів, хлібців з висівками, круто зварених яєць.
Купуйте твердий сир та м'ясо лише у вакуумі. Після відкриття вони довго не зберігаються. Важливо пам'ятати про це. Беріть картоплю, зварену в мундирі, або побалуйте себе менш корисною, але дуже смачною їжею: печивом, чіпсами, сухариками.
Що можна приготувати, щоби довго стояло?
Багато хто цікавиться, що взяти в дорогу поїсти такого, щоб швидко не зіпсувалося? Є продукти, які здатні зберігати свої смакові та корисні властивості тривалий час.
До них відносяться:
• сухофрукти;
• бутерброди з сиром та шинкою;
• шоколад;
• сушена ковбаса;
• яловичий рулет;
• в'ялене м'ясо.
Також для поїздки відмінно підійде сендвіч або салат із куркою, зеленню, ростбіфом та авокадо. Приготовлену страву можна покласти в пакет або контейнер. Для поїздки не підходить їжа з великою кількістю соусів та спецій, оскільки така їжа псується значно швидше.
ТОП дорожніх закусок
Нижче наведено список швидких, легких у приготуванні та поживних закусок, які гарантовано сподобаються як дорослим, так і дітям. Вибирайте ті, які більше підходять до вашого повсякденного харчування та беріть із собою у подорож.
Маффіни з кабачків
Листкові рулети з сиром та беконом
Маффіни з кокосом та манго
Рол із лаваша з сиром
Сендвіч з тунцем
Домашні крекери
7.Сирний попкорн
Вівсяний пиріг з полуничним джемом
Легке в'ялене м'ясо
Запечені овочеві чіпси
Ситні, ароматні, смачні і, головне, домашні перекуси зроблять подорож максимально приємною і комфортною. Беріть приготовлену власноруч їжу з собою, щоб бути впевненим у її безпеці. Проводьте час у дорозі із задоволенням, насолоджуючись чудовими краєвидами за вікном.
Перегляньте більше статей в нашому блозі