Шукайте квитки на улюблені маршрути та замовляйте їх онлайн швидко та безпечно
08.07.2024
Найцікавіші фестивалі світу в 2025 році
Усі люблять свята, веселощі, радість. Фестивалі – чудовий спосіб провести час із людьми, які розділяють ваші інтереси. Щороку в різних країнах проводяться такі заходи, в яких бере участь багато людей. Фестивалі світу часто бувають присвячені якійсь тематиці чи події. Часто це данина традиції, очікувана багатьма подія. Найгучніші фестивалі збирають багатотисячні натовпи туристів, які бажають розділити це свято з усіма.
Що приваблює людей у фестивалях? На які заходи варто поїхати та побачити все на власні очі? Розгляньмо найкращі фестивалі світу.
Октоберфест, Мюнхен, Німеччина
Це свято пива проводиться вже 200 років у Мюнхені. Вперше був організований на честь весілля Людвіга І та принцеси Терези. Пізніше це стало справжньою традицією і тепер щоосені німці та туристи з нетерпінням чекають на його старт.
Точна дата змінюється рік у рік. У 2025-му вона встановлена на 21 вересня, а фестиваль триватиме до 6 жовтня. За цей час гості зможуть насолодитися «Ходою пивоварів» та іншими видовищними подіями, а також скуштувати справжнього баварського пива зі смачними закусками.
Квитки на Октоберфест розлітаються дуже швидко. Мільйони любителів пива збираються на міжнародні фестивалі, щоб відпочити та повеселитися. Жодної осінньої депресії вам не загрожує, якщо вирушити на фестиваль і відірватися в колі однодумців за келихом пінного.
До речі, до Октоберфесту варять спеціальне пиво, яке в будь-які інші дні недоступне у продажі. Це натуральний солодовий продукт міцністю 5,8-6,3%, з унікальним смаком та високою пінною шапкою. До речі, крім дорослих, розважатися можуть і діти. Для них приготовлені солодощі та десерти, соки та напої, а також атракціони та інші цікаві види відпочинку.
Традиційними закусками до пива під час фестивалю вважаються мюнхенські ковбаски, смажена курка, солоний бретц та риба на грилі. Щоб потрапити до пивного намету, необхідно мати спеціальний квиток, інакше всередину просто так не увійти. Там збираються сотні пивоманів та святкують за зручними столиками.
Ті, хто бажає провести яскраві дні та ночі на Октоберфесті, мають заздалегідь подбати про купівлю квитків. Деякі турагентства організовують поїздки з трансфером, поселенням в готель та супроводом перекладача. Найочікуваніша подія залишить масу спогадів на довгі роки.
Фестиваль світла в Ліоні, Франція
У 2025 році свято світла проходитиме 5 грудня і триватиме 4 дні. Традиційно воно проводиться в Ліоні й на це є історичні причини. Понад три століття не згасає цей Фестиваль, а лише набирає нових вогнів та фарб. Цими днями сюди з'їжджаються мільйони туристів, щоб насолодитися феєричною подією. Місто перетворюється на казку і світиться сотнями тисяч вогнів.
Історія Фестивалю Світла розпочалася з того, що у Франції вирувала чума та охопила безліч міст. Ліонці попросили Діву Марію вберегти їх від цього лиха і пообіцяли постійно прославляти її. Сталося диво – чума стихла, так і не діставшись Ліону. Священники виконавши обіцянку, звели золоту статую захисниці міста та вийшли на свято. Раптом почалася гроза, яка могла стати на заваді прославленню Діви Марії. Але й тут мешканці не розгубилися, запалили свічки, щоби показати свою рішучість та прихильність.
З того часу традиційні свята щодо ілюмінацій стали постійними. Завдяки сучасним технологіям, спецефекти дещо змінилися. Під час свята можна побачити:
салюти та феєрверки;
свічки у кожному вікні;
світлові шоу на будинках;
будь-які інші ліхтарі всюди.
З року в рік у своїй майстерності змагаються сотні світлових інженерів та дизайнерів. Використовуються анімації, сюжети із фільмів, відеоігор, серіалів, мультфільмів. Вони відображаються на знаковій архітектурі та простих житлових будинках, і дивитися на них можна без утоми.
Свято фарб Холі, Індія
Холі вважається святом весни та перемоги добра над злом. Зазвичай його назначають у березні, але точна дата змінюється щороку. У 2025 році вона припадає на 25 березня, тож захід вже закінчився. Але зі Святом фарб Холі варто познайомитися, щоб підготуватися на наступний рік.
Існує кілька легенд, звідки походить Фестиваль. Вони кардинально відрізняються, та кожен може вірити у власну версію. Але навіть не в них криється найголовніше. Свято фарб потрібне для того, щоб підняти настрій після зими, повеселитися та розфарбувати вулиці яскравими кольорами.
У кожному регіоні проводять Фестиваль фарб по-своєму:
на півдні країни до свята приєднується найчастіше молодь, а люди старшого покоління ходять у гості або сидять вдома;
у центральних областях запалюють вогні на дахах будинків та вішають помаранчеві прапори, що символізують вогонь;
на півночі свято проходить найбільш весело та динамічно. Люди танцюють, веселяться, йдуть на паради та влаштовують бої кульками із фарбами.
Готують такий порошок дуже просто. У кукурудзяне борошно додають натуральний барвник оранжевого, червоного та зеленого кольору. Будинки розписують візерунками та прикрашають живими квітами. Це виглядає фантастично, тому на Фестиваль фарб приїжджає багато туристів, щоб насолодитися таким неймовірним видовищем та взяти у ньому участь.
Томатина, Буньоль, Іспанія
Щороку кожен серпень, коли помідори набувають максимальне дозрівання, в місті Буньолі провінції Валенсія починається справжня вакханалія. По вулицях течуть помідорні річки, а кожен перехожий обмазаний соком, насінням та шкірками помідорів. Якщо ви це побачите, то знайте – розпочався Фестиваль La Tomatina.
Почалося все з банальної бійки, яка сталася 1945 року між двома молодими людьми. І з того часу кожну останню середу серпня на вулицях міста розпочинається справжнє помідорне побоїще. Проходить Фестиваль у три етапи:
Відкривається свято незвичайно – найспритніший і найвправніший має залізти на слизький стовп до самого верху і заволодіти шматком хамона. Після цього оголошується початок Томатіно.
На другому етапі починається найцікавіше – помідорні бої. Стартують вони об 11:00 і транслюються по всіх телеканалах. Деякі учасники одягають білий одяг, щоб сліди від червоних помідорів були на видноті.
Завершальний етап включає прибиральні роботи. Люди відмивають вулиці, будинки, самих себе. Завдяки такому викиду енергії знімається стрес, напруга і стає легко та спокійно.
Але на цьому свято не закінчується. Хоча битва томатами і є найочікуванішою частиною заходу, святкування триває. Воно продовжується ще тиждень, тим часом виступають колективи, звучить музика, люди танцюють, спостерігають за салютами. Цю традицію вже перейняли деякі інші міста різних країн.
Фестиваль вогнів у Сеулі, Південна Корея
Щорічний Фестиваль ліхтарів проводиться у столиці Південної Кореї наприкінці осені-початку зими. До 2022 він розташовувався біля річки Чхонгечхон, але пізніше був перенесений на знакову площу Кванхвамун. Дещо змінилася і дата – тепер захід стартуватиме в грудні. Але поки такі зміни набудуть чинності, варто познайомитися з більш звичною для корейців версією свята.
Деякі недосвідчені туристи плутають Seoul Lantern Festival зі святом Lotus Lantern Festival. Це не дивно, адже обидві події відбуваються у Сеулі та пов'язані з ліхтарями. Різниця в тому, що Лотоси святкують у травні та присвячені іншим подіям, а новий Фестиваль посідає осінь-зиму.
Фестиваль вогнів не має такого глибокого коріння, як його брат-близнюк. Його почали проводити лише з 2009 року. Але й тут не обійшлося без скандалу. Місто Чинджу звинуватив організаторів сеульських розваг у плагіаті, оскільки в них проходить такий самий Фестиваль, тільки він присвячений загиблим у бою солдатам біля фортеці Чинджу в 1593 році. Цей пам'ятний день почали відзначати з 2000 року, що свідчить про справедливу відмову від заходу Сеулом.
В результаті сторони домовились, змінивши назви Фестивалів. Свято у Сеулі продовжує процвітати та залучати ще більше гостей. Якщо хочете побачити яскравий рядок із більше ніж 35 тисяч ліхтариків вздовж струмка Чхонгечхон, то приїжджайте і насолоджуйтеся таким видовищем, а потім візьміть участь у ярмарках та інших веселощах.
До речі, сам Фестиваль вогнів присвячений єдності братніх країн: Південної Кореї, Сінгапуру, Філіппін та Японії. Ліхтарі виготовляються таким чином, що легко відрізнити, до якої країни вони належать.
Фестиваль повітряних куль в Альбукерке, США
Хочете потрапити до справжньої казки? Тоді потрібно вирушити до міста Альбукерке, яке знаходиться в штаті Нью-Мексико. Там на двохстах акрах землі починається справжня магія. Дія стартує у жовтні та триває 9 днів. На таку подію приїжджає подивитись дуже багато людей. Варто заздалегідь замовляти квитки, тому що їх миттєво розбирають туристи з усіх країн світу.
Популярне аерошоу проводиться вже понад 40 років. Кожен учасник намагається перевершити решту. Для цього використовується весь можливий технічний арсенал. Крім того, потрібно мати чимало креативу, щоб виділити свою повітряну кулю з інших. Саме у цьому організатори ні в чому не обмежують команди. Тому в небі можна спостерігати різні фігури:
супергероїв та персонажів мультфільмів;
кулі у вигляді сонця, пивних банок, їжі;
інопланетян, різних чудовиськ;
моторні транспортні засоби, карети та багато іншого.
Аеростати повільно злітають у повітря і тримаються деякий час. На день участь бере до 800 повітряних куль. Вхід на територію платний, але вартість символічна. А дітям до 12 років оплачувати нічого не треба. Окрім самого аерошоу, проводяться різноманітні свята, ярмарки, карнавали, грає музика.
Особливо ефектно виглядає Світлове шоу дронів, яке стартує о 5.45 ранку. За ними трохи пізніше вилітає «Світанковий патруль», і о 7.00 оголошується відкриття заходу. Далі йдуть розважальні змагання з різьблення бензопилою та аукціон готових виробів. Найсміливіші виконують стрибки з парашута і завершується все увечері феєрверками.
До речі, коли аерошоу проводилося вперше в 1972 році, то в небо підіймалося лише 13 куль. Сьогодні потрапити на захід складніше, оскільки збирається черга із сотень охочих, а участь кожного аеронавта обмовляється заздалегідь.
Висновок
Будь-який Фестиваль – це не просто свято та веселощі. Він поєднує людей, дозволяє знайти однодумців, зняти стрес та набратися нових вражень. Багато країн проводять такі культурні події, пов'язані із традиціями, історією. Це ще одна можливість популяризувати власну країну та залучити туристів.
Багато фестивалів вимагають серйозної підготовки та організації. Туристи із задоволенням насолоджуються видовищами та беруть в них участь. Чи це пивний Октоберфест, чи бої помідорами – у кожному заході є своя родзинка, познайомитися з котрою краще особисто, відвідавши свято.
Поділитися в соціальних мережах:
Перегляньте більше статей в нашому блозі